Národní knihovna pořádá den otevřených dveří

Vložil
ČTK
26.05.2006 00:40
Praha

Praha - Národní knihovna uspořádá spolu s ministerstvem kultury v neděli den otevřených dveří v pražském Klementinu, sídle knihovny. V rámci tohoto dne se bude konat v Zrcadlové kapli tisková konference přístupná široké veřejnosti, na které chce ministr kultury Vítězslav Jandák mluvit o možnosti využití peněz z výnosů Fondu národního majetku (FNM) na opravu Národní knihovny a Národního muzea. Konference se zúčastní i ředitel Národní knihovny Vlastimil Ježek. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva kultury Ludmila Kadrnková.

Veřejnosti budou v rámci dne otevřených od 12:00 do 19:00 zpřístupněny všeobecná studovna, která je bývalým jezuitským Letním refektářem, hala služeb a výstava Lotyšská kniha. Do všeobecné studovny mohou chodit jen lidé se čtenářským průkazem, ale hala služeb je běžně přístupná komukoli, její zpřístupnění v rámci dne otevřených dveří tedy nenabízí neopakovatelný zážitek.
Peníze na opravu Národního muzea, Národní knihovny a dalších architektonických památek bude možné čerpat z prostředků FNM podle novely zákona o zrušení tohoto fondu. Původně měla poslanecká novela zajistit dvě miliardy korun na rekonstrukci Národní knihovny a Národního muzea; sněmovna ale nakonec přijala verzi, kde chybí konkrétní částka a okruh kulturních památek je definován mnohem obecněji. V této podobě novelu podepsal počátkem května prezident.
0 komentářů
přidat komentář

Související články