Nákupem startovacích bytů v Brně se bude zabývat ÚOHS

Vložil
ČTK
09.03.2011 19:25
Brno

Ing. Oliver Pospíšil (ČSSD) vystudoval v roce 1993 stavební fakultu VUT v Brně.
Brno - Nákup 84 startovacích bytů pro mladé rodiny v Brně za 151 milionů korun bez DPH bude řešit antimonopolní úřad. Tendr kritizuje brněnská TOP 09, která je v opozici. Zastupitel Jaroslav Kacer dnes podal na ÚOHS podnět. Zpochybňuje transparentnost zadání a vyhodnocení veřejné zakázky. TOP 09 to dnes uvedla v tiskové zprávě.
    Výsledek výběrového řízení v pondělí schválili zastupitelé. Koalice jako vítěze vybrala dva subjekty - firmu Reko a sdružení firem Impera. Každá z nich postaví pro město bytový dům na sídlišti Kamechy mezi Bystrcí a Žebětínem. Kacer již dříve projekt označil za šrotovné pro developery, primátorův náměstek Oliver Pospíšil (ČSSD) jeho výtky odmítl.
    "Domnívám se, že k pochybení došlo již při specifikaci předmětu zakázky, kde nebylo uvedeno, kolik bytů hodlá město nakoupit. Dalším nestandardním krokem bylo uvedení spodní hranice nabídkové ceny za metr čtvereční. Vybrat dva výherce bez rámcové smlouvy je také zarážející," uvedl dnes ke svému podání na ÚOHS Kacer.
    V domech, jejichž koupi zastupitelé schválili, mají být jedno a dvoupokojové byty. První nájemníci by se do nich měli nastěhovat příští rok. Nájemné by mělo činit 50 korun za metr čtvereční. Je na úrovni toho, jaké dnes ve většině městských částí platí nájemníci obecních bytů s regulovaným nájemným. Pronájem bytů v nabídce realitních kanceláří téměř nelze sehnat za cenu pod 100 korun za metr čtvereční. Lidé budou moci startovací byty obývat pět let, pak se musejí odstěhovat.
    Nákup startovacích bytů pro mladé rodiny tento týden kritizovala také Česká komora architektů. Zvolený způsob prý nedal prostor kvalitní architektuře. Podle architektů Brno nehledá, a proto ani nenalezne invenční a inovativní řešení, které by do města přineslo moudrou architekturu.
    Výstavba startovacích bytů bude zahájena v dubnu. Dokončení prvních domů lze očekávat za rok. Město v tendru posuzovalo osm projektů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články