Nádvoří krajského úřadu v Jihlavě zdobí exponáty z šedé litiny

Vložil
ČTK
12.11.2007 21:05
Jihlava

Jihlava - Nádvoří krajského úřadu kraje Vysočina v Jihlavě ode dneška zdobí 15 uměleckých exponátů ze šedé litiny. Převážně abstraktní objekty vznikly letos v červenci na sochařském a slévárenském sympoziu v  železárnách ve Štěpánově nad Svratkou na Žďársku. Vytvořili je studenti z  ateliéru profesora Zdeňka Makovského z Fakulty architektury VUT Brno, řekla ČTK mluvčí kraje Jitka Svatošová.
    Výstava s názvem Socholití 2007, která se na půdě krajského úřadu uskuteční letos poprvé, by podle Svatošové mohla pokračovat i v příštích letech. "Na nádvoří je dost místa k prezentaci rozměrnějších děl, navíc štěpánovské sympozium je ojedinělou akcí," řekla mluvčí.
    Cílem sympozia, které se letos ve Štěpánově konalo už podruhé, je podpora technických oborů středních a vysokých škol. Ve spojení s výtvarným uměním se slévárenství může přiblížit veřejnosti jako zajímavá možnost studia, uvedla Svatošová. Exponáty budou na nádvoří a ve vestibulu kongresového centra krajského úřadu až do konce roku.
    Dnešní zahájení výstavy Socholití 2007 bylo zároveň derniérou předcházející výstavy, na níž se se svými díly představili umělečtí kováři a zámečníci ze Střední školy řemesel v Třebíči.
0 komentářů
přidat komentář