Nadchod u Tesca v Pardubicích zůstane

Vložil
ČTK
28.03.2007 13:40
Pardubice

Pardubice - Nadchod přes Palackého ulici u obchodního domu Tesco v Pardubicích zůstane zachován. Rozhodli o tom zastupitelé na svém úterním jednání. Kvůli zachování lávky se nedávno uspořádala petice, kterou podepsalo kolem 6500 lidí. Zatím ale není jasné, jak bude lávka nakonec vypadat, informuje dnešní Mladá fronta Dnes v příloze pro Pardubický kraj.

    Pardubická radnice před časem oznámila, že v rámci výstavby obchodně-zábavního centra na Masarykově náměstí v centru města by se měla odstranit lávka přes frekventovanou Palackého ulici. Vzbudilo to odpor části veřejnosti i některých architektů, kteří tvrdili, že se nadchod využívá a je důležitý pro bezpečné přecházení.
    Městu zbývá vyřešit, zda se bude stavět nová lávka nebo se opraví ta původní. "Nejlepší řešení by bylo postavit úplně novou. Ta dnešní je ve špatném stavu. Na stavbě se musí podílet město, izraelský investor Paláce Pardubice i  vlastníci obchodů na rampě," řekl MfD náměstek primátora Alexandr Krejčíř.
    Zástupci izraelské společnosti Afi Europe, která staví na Masarykově náměstí obchodní centrum, údajně s plánem radních už souhlasili. Teď jsou na řadě lidé z domu na Palackého ulici, kterým část nadchodu patří. "Určitě budeme s městem jednat. Z jedenácti vlastníků obchodů na rampě devět souhlasilo s  výstavbou nové lávky. Teď ještě musíme počkat na názor majitelů bytů," řekl zástupce vlastníků části nadchodu Aleš Richter. Největším problémem nové lávky je drahé budování bezbariérových vstupů.