Na rozhlednu na Hnědém vrchu míří denně stovky lidí

Vložil
ČTK
03.08.2009 11:00
Ústí nad Labem

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Rozhlednu na Hnědém vrchu nad Pecí pod Sněžkou na Trutnovsku, která funguje od začátku prázdnin, navštěvuje denně několik stovek turistů. Za měsíc provozu rozhledny se také zdvojnásobil zájem lidí o jízdu lanovou dráhou Hnědý vrch, která končí vedle rozhledny. Podle vedení Pece zbudování rozhledny pomohlo odlehčit vrcholu Sněžky a nabídlo turistům alternativní cíl jejich cest. ČTK to dnes řekl starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek.
    "Návštěvnost rozhledny od otevření předčila naše očekávání, jsme spokojeni," řekl Tomášek. František Vambera z lyžařského areálu dnes ČTK řekl, že lanovou dráhu na Hnědý vrch, která končí nedaleko rozhledny, využije denně až 300 lidí. "Hodně jezdí rodiny s dětmi," doplnil.
    Nejvyšší krkonošská rozhledna je přístupná zdarma a je otevřená v době provozu lanové dráhy na Hnědý vrch každý den až do října od 09:00 do 16:00. Pata rozhledny je umístěna v nadmořské výšce 1207,45 metru nad mořem, hlavní vyhlídková plošina je ve výšce 27 metrů nad zemí, celkem rozhledna měří 30,85 metru.
    Výstavbu rozhledny za 12 milionů korun Pec financovala z projektu Zkvalitnění dostupnosti a rozšíření doprovodné infrastruktury turistického střediska Pec pod Sněžkou, na který získala 57 milionů korun z evropských fondů. "Nyní pracujeme na vybudování vycházkového okruhu a do začátku zimní sezony dokončíme výstavbu lyžařské stezky na pravém břehu Vlčího potoka," řekl Tomášek.
0 komentářů
přidat komentář