Na rohu Hybešovy a Nových sadů v Brně budou kanceláře a obchody

Zdroj
Lukáš Sapík
Vložil
ČTK
18.12.2006 16:20
Brno

Brno - Proluku u křižovatky ulic Hybešova a Nové sady zaplní do tří let budova s obchody a kancelářemi. Na 480 metrech čtverečních poblíž brněnského hlavního nádraží ji postaví soukromý investor. Sedmipatrový dům přijde podle prvních odhadů na 73 milionů korun, řekla dnes ČTK zástupkyně investora Eva Šimečková. Zatím se čeká na dokončení územního řízení, stavět se začne nejspíš v květnu 2007.

    V sedmipatrové budově by měly být obchody a kanceláře, jeden velkometrážní byt a 15 míst v podzemní garáži. Stavba bude dražší než stejný objekt na jiném místě, uvedla Šimečková. Před zahájením výstavby bude potřeba přeložit inženýrské sítě a síť a šachtu brněnského dopravního podniku.
    Mnohaletá proluka vznikla po demolici dvou starých domů. Dříve ji vlastnilo město. Podle pozemkové mapy stojí metr čtvereční v dané lokalitě 3100 korun. Nové sady leží nedaleko současného vlakového nádraží a obchodní galerie Vaňkovka. Poblíž má v budoucnosti procházet i bulvár, který spojí centrum Brna s novým vlakovým nádražím.
    Na opačném konci této oblasti stojí administrativní komplex Spielberk. V poslední době přibyly v  jihomoravské metropoli tisíce čtverečních metrů kancelářských ploch. Pronájem ve vyhledávané lokalitě nyní přijde na 3000 až 5000 korun za metr. Podle realitních makléřů klesla za poslední rok cena o pět až deset procent. "Je pravda, že nyní nabídka převyšuje poptávku, ale situace se poměrně rychle mění a časem se to vyrovná," míní Dušan Přikryl ze společnosti Gaute.


> Výsledky soutěže CITY HOUSE 2006 [7.4.2006]
> Studentská ideová architektonická soutěž Městský dům | City House 2006 [1.6.2005]
0 komentářů
přidat komentář