Na Ponavě v Brně vznikne nové stanoviště záchranářů za 50 milionů

Vložil
ČTK
25.06.2014 17:55
Brno

Nová budova ZZS JMK v Brně–Černovicích (Atelier 2002) se již staví.
Brno - Na Ponavě v Brně vznikne za zhruba 50 milionů korun nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Kraj přidělil na zahájení výstavby deset milionů korun z loňského téměř dvousetmilionového přebytku a zároveň se zavázal financovat stavbu v příštím roce, sdělil dnes ČTK krajský radní Marek Šlapal (ČSSD).
    "Po Bohunicích a Černovicích vznikne třetí nové výjezdové stanoviště v Brně. Zkrátí se tím doba dojezdu sanitek na území města i kraje," uvedl Šlapal. Nyní je na jižní Moravě 22 pozemních výjezdových základen a jedna základna letecké záchranné služby v Brně-Tuřanech.
    Zahájení prací by mělo začít letos na podzim a skončit v závěru příštího roku. "Do konce roku 2015 budou v Brně v provozu tři nová výjezdová stanoviště, ze kterých bude zabezpečena kvalitní přednemocniční neodkladná péče. Poté budou moct záchranáři opustit prostory v budově na náměstí 28. října. Objekt vznikl v roce 1886 a záchranáři v něm sídlí nepřetržitě od roku 1994," uvedl Šlapal.
    Jihomoravský kraj měl vloni přebytek skoro 200 milionů korun. Část dá na rezervu, přes deset milionů rozdá obcím na mimořádné výdaje, 20 milionů poputuje na sociální služby a přes 50 milionů na investice ve zdravotnictví.
0 komentářů
přidat komentář