Na Moravskotřebovsku vyroste nová rozhledna

Vložil
ČTK
26.02.2008 10:05
Praha

Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana v Březové nad Svitavou
Moravská Třebová (Svitavsko) - Po sto letech se nejspíš na místo bývalé rozhledny Na Pastvisku nad Moravskou Třebovou vrátí další výšková stavba. Radnice doufá, že nově postavená rozhledna lokalitu turisticky oživí. ČTK to dnes řekl starosta Josef Ošťádal.
    "Opravdu se můžeme pyšnit pěknou krajinou. Za pěkného počasí mohou turisté z vyhlídky pozorovat Jeseníky, Orlické hory i Hřebečský masiv," řekl starosta.
    Než začne samotná stavba rozhledny, město vyřizuje potřebná povolení a hodlá získat grant od Pardubického kraje. Stavba by měla stát přes 2,6 milionu korun. Otevírat by se mohla příští sezonu, řekl Karel Musil z odboru investičního a regionální rozvoje.
    "Předpokládáme, že rozhlednu otevřeme od jara do podzimu. Rozhledna bude měřit 27 metrů a její hlavní nosné prvky budou dřevěné. Schodiště projektant navrhl ocelové a točité," řekl Musil. Architektonicky je rozhledna vyřešena tak, aby měla co nejmenší nároky na údržbu.
    Rozhledy jsou v Pardubickém kraji relativně levným prostředkem, jak nabídnout turistům další výletní místo. Na Prosečsku dokonce stojí tři - Toulovcova rozhledna, Terezka a Borůvka. V  posledních letech vyrostlo v kraji zhruba deset rozhleden, například Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana v Březové na Svitavsku nebo rozhledna na Křížové hoře v Červené vodě na Orlickoústecku.
0 komentářů
přidat komentář