Na místě vinohradských čokoládoven vyrostou luxusní byty

Vložil
ČTK
28.07.2008 21:55
Praha

Praha - Část pražských Vinohrad v místě bývalých čokoládoven čekají změny. V lokalitě, kde se do zhruba poloviny minulého století vařila čokoláda a jiné sladkosti, vyrostou luxusní byty za 1,3 miliardy korun. Společnost Sekyra Group Real Estate tam v těchto dnech začala stavět více než 270 bytů a ateliérů.
    Byty by měly být hotové na konci června 2010. Kromě bytových jednotek vznikne na Vinohradech také park a parkovací místa. Celý areál se bude skládat ze tří budov situovaných po obvodě čtvercového půdorysu. Uprostřed pak vznikne klidová zóna s lavičkami a zelení. Tráva bude růst i mezi ulicemi Korunní a Říčanská, prostor bude sloužit i veřejnosti.
    V blízkosti Korunní naplánovali architekti postavit osmipatrový dům Boulevard s  balkóny. Další část bude tvořit šestipatrová budova Villa, která bude sloužit nadstandardnímu bydlení. Poslední Industrial se sedmi podlažími nabídne velkoprostorové byty s důrazem na kvalitní vybavení.
    Lidé si mohou zakoupit bytové jednotky od jedna plus kk po pět plus jedna. Podle ředitele developmentu Sekyra Group Leoše Anderle mají o byty zájem zejména Češi. Projekt nezapomněl ani na obchodní plochy, nemělo by jich být ale více než tři.
0 komentářů
přidat komentář