Na Lipně vyroste obří areál s domy a přístavem za miliardu

Vložil
ČTK
21.09.2006 09:55
České Budějovice

České Budějovice - Téměř dvacetihektarový park s více než sto domy a apartmány a přístav pro 118 lodí vyroste na levém břehu Lipenského jezera poblíž Frymburku. Areál za jednu miliardu korun se chystá postavit firma UBM-Bohemia s rakouským kapitálem. Jde o jednu z nejvyšších jednorázových investic do cestovního ruchu v zemi. Práci by zde mělo najít asi sto místních lidí.

    Společnost už požádala o posouzení vlivu projektu na životní prostředí. Nyní se k výstavbě vyjadřují zástupci obcí a ekologové ze Správy chráněné krajinné oblasti Šumava. Ti již uvedli, že projekt může mít podstatný vliv na přírodu. Celý areál má být součástí krajiny, která patří mezi chráněné přírodní oblasti Natura 2000. V  okolí žijí silně ohrožená křepelka polní, včelojed lesní a žluva hajní. Investor tak bude muset splnit některé podmínky, které zaručí co nejmenší vliv na krajinu a zvířata.
    Největší problémy podle dosud zpracovaných dokumentů přinese zvýšená doprava. Park může pojmout až 2500 lidí. "Vzhledem ke kapacitě parku lze očekávat dopravní zátěž do tisíce jízd osobních automobilů za den a do dvaceti jízd nákladních automobilů denně," uvedla firma v oznámení svého záměru. V  areálu bude i minimarket, tenisová hala, squashové kurty a restaurace.
    Dosud nejvyšší investicí v okolí Lipna bylo vybudování areálu Mariny Lipno se 300 apartmány, kam míří ročně tisíce především Nizozemců a Němců. Na levém břehu Lipna vyrostla i nová sjezdovka za necelých 20 milionů, v sousedství turistická bobová dráha za 44 milionů, 100 milionů Kč stála výstavba nového golfového hřiště.
0 komentářů
přidat komentář