Na konci Dejvické ulice u "Kulaťáku" vznikne odpočinkový prostor

Vložil
ČTK
26.09.2015 22:25
Praha

Praha - Na slepém konci Dejvické ulice u Vítězného náměstí vznikne odpočinkový prostor. Budou tam místa na sezení včetně houpacích sítí, v plánu jsou šachové stolky, knihovna nebo piano. V létě by mohla vzniklá plocha sloužit koncertům či výstavám, v zimě možná jako kluziště. Novinářům to dnes řekl místostarosta Prahy 6 Martin Polách (ANO). O rekonstrukci celé Dejvické ulice od Vítězného náměstí po Hradčanskou se diskutuje už několik let, vznikla i studie úprav za přibližně sto milionů korun.
    Na její realizaci podle Polácha dojde až v letech 2018 nebo 2019. "Jedna věc je udělat z toho hezkou ulici, včetně dláždění a stromořadí. Nicméně na ulici parkuje 250 vozidel a ty je třeba někam dát," vysvětlil místostarosta.
    Oproti tomu je podle něj možné slepou část ulice u Vítězného náměstí proměnit rychle. V místě, kde je v současné době 16 parkovacích míst, vznikne odpočinková plocha 25 krát 25 metrů. Od frekventované části kruhového objezdu prostor oddělí stromky v květináčích.
    "Zvažujeme, jestli to zkusíme otevřít ještě na zimu. Je zda nápad, že by mohlo vzniknout menší městské kluziště," dodal místostarosta.
    Radnice má od roku 2008 zpracovanou studii přeměny Dejvické v městskou obchodní třídu, podle níž by ulici mohla pomoci zklidnit nová náměstíčka, aleje stromů i podzemní garáže až pro 750 aut. V současné době je ale ulice zaplněna auty nejen místních obyvatel, ale i lidí, kteří do města dojíždějí. Obchůdky často nahrazují banky a kasina.
0 komentářů
přidat komentář

Související články