Na internetu má vzniknout digitální encyklopedie Prahy

Vložil
ČTK
23.07.2009 16:40
Praha

Praha - Hlavní město připravuje digitální encyklopedii, která by na internetu v několika jazycích detailně popisovala Pražskou památkovou rezervaci a přilehlé okolí. Novináře o tom informoval radní Milan Richter (ODS). Encyklopedie by měla sloužit turistům, ale také historikům, památkářům, studentům a dalším lidem.
    "Je to unikátní záležitost, která bude sloužit k prezentaci hlavního města Prahy," uvedl Richter. Podle něj lidé v encyklopedii najdou obecné informace i údaje o jednotlivých objektech, jejich architektuře, historii, uměleckém významu a podobně.
    Vytvoření encyklopedie bude předcházet sběr dat. Ve zkušebním provozu zatím byly do databáze zaneseny například údaje o Staroměstské radnici, kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, Pražském hradu, Karlově mostu a bývalém židovském ghettu. Kdy si budou moci lidé kompletní encyklopedii prohlédnout, ale není zatím jasné.
    Na projekt město letos v rozpočtu vyhradilo 121,6 milionů korun.
    Encyklopedie je součástí rozsáhlého projektu nazvaného Praha v  informačním věku, který má městskou agendu zpřístupňovat na internetu.
4 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Úvaha
Jan Kratochvíl
23.07.09 05:14
úvaha k úvaze
Jakub Filip Novák
24.07.09 02:08
jsem z toho rozpačitá...
Kateřina Bečková
25.07.09 08:58
zobrazit všechny komentáře

Související články