Na hradeckém náměstí 28. října zůstane tržnice

Vložil
ČTK
02.12.2009 13:50
Hradec Králové

Hradec Králové - Na hradeckém náměstí 28. října zůstane po jeho plánované rekonstrukci místo pro trhovce a prostor oživí více zeleně. Vyplývá to z upravené studie opravy náměstí, kterou projednali hradečtí radní. Novinářům to dnes řekl hradecký primátor Otakar Divíšek.
    "Trhovci odmítli odejít do prostor obchodního domu Atrium, takže se do prostoru náměstí 28. října nově zakomponuje také tržiště," řekl Divíšek. Trhovci původně sídlili na místě, kde se v polovině listopadu otevřel nový obchodní dům Atrium. Na současném místě na náměstí 28. října byly jejich stánky umístěné provizorně a počítalo se s tím, že stránky budou přímo v objektu obchodního domu.
    Podle Divíška by nové místo pro trhovce s několika desítkami míst mělo nabídnout lepší zázemí pro trhovce i nakupující veřejnost. "Myslím, že to celý projekt na opravu náměstí příliš nepodraží, bude to jen lehká konstrukce zastřešená obdobnou plachtou, jako na nedalekém terminálu hromadné dopravy," řekl Divíšek.
    Architekti nyní připravují studii rekonstrukce náměstí, stavební práce by mohly začít zřejmě v roce 2011. Podle odhadů radnice by opravy náměstí mohly stát 60 až 70 milionů korun. O opravách náměstí 28. října Hradec uvažoval již na počátku 90. let, tehdejší projekt však počítal s vybudováním rychlého občerstvení na náměstí, což vyvolalo vlnu protestů obyvatel.
    Hradecká radnice investovala do oprav náměstí v minulých letech desítky milionů korun, například předloni v létě dokončila opravy Malého náměstí v  historickém středu města, oprava stála přes 40 milionů korun. Loni stavbaři za více než 100 milionů korun dokončili úpravy Riegrova náměstí před nádražím Českých drah. Město také plánuje rekonstrukci Velkého náměstí v centru Hradce Králové, která by mohla stát přibližně 160 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář