Na budějovickém sídlišti Vltava skončila první etapa regenerace

Vložil
ČTK
22.11.2006 12:30
České Budějovice

České Budějovice - Na českobudějovickém sídlišti Vltava, druhém největším ve městě, skončila první etapa rozsáhlé regenerace. Obyvatelé mohou nyní využívat nová parkovací stání jižně od Strakonické ulice a také dvě nová sportoviště, z toho jedno na streetball. Obnovena byla i zeleň včetně laviček a na sídlišti vznikla rovněž odpočinková plocha. ČTK o tom dnes informovala mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

    Sídliště Vltava si lidé pamatují z června 1998, kdy se nad ním srazily dva stíhací letouny MiG-21.
    Obnova venkovního prostředí sídliště začala letos v září a její první etapa stála 10,5 milionu korun. Z ministerstva pro místní rozvoj získalo město čtyři miliony korun. "Změn k lepšímu se dočkal také nástupní prostor a okolí zastávky městské hromadné dopravy a lávka přes Strakonickou," uvedla náměstkyně primátora Ivana Popelová.
    Město bude v obnově panelového sídliště pokračovat. Regenerace jižně od Strakonické ulice je rozdělena do pěti etap a skončit by měla v roce 2010. Úprava lokality přijde podle odhadů na 38 milionů korun.
    Lepšího okolí svých domovů by se měli zanedlouho dočkat také na sídlišti Máj, kde žije kolem 17.000 obyvatel. Regenerace lokality se bude zabývat nedostatkem zeleně, chybějícími centrálními místy a parkovacími plochami, kterých zde řidiči postrádají asi 2400. Magistrát již změny projednal s obyvateli Máje a jejich připomínky a náměty architekti zahrnuli do projektu. Pokud radnice uspěje se žádostmi o dotaci, úprava sídliště by mohla začít již příští rok.
0 komentářů
přidat komentář