Muzea a galerie navštívilo při muzejní noci 135.000 lidí

Zdroj
Václav Hrníčko
Vložil
ČTK
18.06.2006 11:10
Praha

Praha - O Pražskou muzejní noc letos projevilo zájem rekordních 135.000 lidí. Po předběžném součtu návštěvníků 43 objektů muzeí a galerií v  hlavním městě to řekl ČTK hlavní koordinátor akce Pavel Douša. Všechny objekty byly zdarma přístupné od sobotních 19:00 nejméně do půlnoci a některé i o hodinu déle.

    Lidé podle Douši obléhali muzea a galerie už před devatenáctou hodinou. Historickou budovu Národního muzea na Václavském náměstí navštívilo jen během první hodiny 5000 lidí a obrovský zájem byl také o ostatní místa.
    Na Vyšehradě stála podle Douši fronta dlouhá stovky metrů, do Muzea Antonína Dvořáka se přišlo během první hodiny podívat 650 lidí a policejní muzeum si přišlo za stejnou dobu prohlédnout 1500 návštěvníků. Douša už po tomto úvodním "útoku" na muzea a galerie předvídal, že návštěvnost bude rekordní.
    Muzejní noc Národní muzeum letos organizovalo potřetí. Už předloni, kdy se konala poprvé, navštívilo prostory pražských muzeí a galerií 50.000 lidí. Přesto se loni zájem více než zdvojnásobil na 120.000 lidí.
    Na rampě před hlavní budovou Národního muzea byla tlačenice podle ostrahy už před devatenáctou hodinou. Lidé se shlukovali i pod rampou u informačního stanu, kde dostávali brožurky s výčtem výstavních síní, které mají dnes večer otevřeno. Dětem obsluha nafukovala balonky.
    Dopravu mezi návštěvními místy zajišťovaly zdarma autobusy dopravního podniku, který byl jedním z pořadatelů. Zájemci se jimi dostali i do nejvzdálenějších míst, například na Pražský hrad, kde si mohli prohlédnout Starý palác, nebo do zámku ve Zbraslavi. Tam pro ně byla připravena Orientální muzejní noc se čtením perské poezie. Aby se mohli lépe orientovat, dostali rovněž zdarma brožurky se seznamem návštěvních míst a mapkou autobusových tras.
0 komentářů
přidat komentář