Museum Kampa odmítá sundat reklamu, podle památkářů nelegální

Vložil
ČTK
24.07.2007 19:15
Praha

Praha - Pražské Museum Kampa má spor s památkáři. Zdaleka viditelná plachta na Sovových mlýnech s reklamou na výstavu Andyho Warhola je podle ředitele magistrátních památkářů Jana Kněžínka nelegální. "Je to načerno," řekl ČTK. Galerie však několikametrovou upoutávku odmítá odstranit.
    "Nesundá se to," řekla dnes ČTK Meda Mládková, mecenáška a sběratelka umění, jejíž nadace instituci provozuje. Vzkázala podle svých slov památkářům, že se cítí uražena a "ať to sundají sami", ona že však v tom případě "pozve televizi".
     Plachty s reklamním potiskem na fasádách v památkové rezervaci odbor zásadně nepovoluje, i kdyby jej o to někdo požádal - a to se ani nestalo. "Jsme proti," zdůraznil Kněžínek. Výjimka je jedna, a to když je propagace připevněna na lešení opravované budovy.
    "Nevěděli jsme, že máme žádat," uvedla Mládková, podle jejíhož názoru navíc nejde o reklamu.
    Památkový odbor už zahájil správní řízení na odstranění reklamy na mlýnech; může udělit i pokutu.
    Podobné upoutávky na své akce však podle Mládkové Museum Kampa užilo i dříve. "Žasnu. Praha by měla být ráda, že má takovou výstavu," dodala. Za několik dní kolekci Andyho Warhola už podle ní viděla tisícovka lidí.
    Ani městská rada si nepřeje, aby fasády domů v  rezervaci zakrývaly plachty s reklamou. Od září začne platit novela vyhlášky, která to právě s výjimkou lešení výslovně zakáže.
    Mládková už měla spor s památkáři před několika lety, když se Sovovy mlýny rekonstruovaly. Na věži schodiště je umístěna skleněná krychle, kterou památkáři kritizovali, ale Mládková na ní trvala.
7 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
...
Viktor Vlach
24.07.07 10:44
reklama na leseni
Jan Sommer (hlas z hnojiste)
25.07.07 08:53
jo, jo, ...
Pietro
25.07.07 09:45
ad: jo, jo, ...
Jan Sommer (hlas z hnojiste)
25.07.07 11:40
pro hlas s widlemi
Pietro
25.07.07 02:12
zobrazit všechny komentáře