MPO chce za 40 milionů korun opravit Petschkův palác v Praze

Vložil
ČTK
18.10.2011 19:30
Praha

foto: Ludek
Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) chce za téměř 40 milionů korun opravit Petschkův palác v pražské ulici Politických vězňů. Lhůta pro doručení nabídek nebo přijetí žádostí o účast je do 14. listopadu, práce by měly být dokončeny v prosinci 2012. ČTK informaci získala z informačního systému o veřejných zakázkách. Palác je národní kulturní památkou.

    Předmětem plnění podlimitní veřejné zakázky na stavební práce je realizace opravy a památkové obnovy uliční a dvorní fasády objektu MPO, stojí v oznámení o zakázce. Jde o stavební rekonstrukci dvorní a uliční fasády, čištění fasád, restaurování kovářských a zámečnických prvků, rekonstrukci a restaurování oken a dřevěných žaluzií a doplnění klempířských prvků. Součástí dodávky je i vypracování závěrečných restaurátorských zpráv.
    MPO bude nabídky hodnotit na základě tří kritérií. Posoudí celkovou nabídnutou cena bez daně z přidané hodnoty (DPH), celkovou dobu realizace díla a celkovou délku záruční doby za dílo.
    Petschkův palác je novoklasicistní budova, kterou v letech 1923 - 1929 nechal podle návrhů architekta Maxe Spielmanna postavit bankéř Julius Petschek jako Bankovní dům Petschek a spol. Za druhé světové války budovu zabrala německá tajná státní policie (gestapo) a zřídila si zde svou hlavní úřadovnu v Protektorátu Čechy a Morava.
0 komentářů
přidat komentář