Mohelnická radnice chce opravit centrum města za 100 milionů Kč

Vložil
ČTK
17.10.2007 10:50
Karlovy Vary

Mohelnice (Šumpersko) - Vedení Mohelnice na Šumpersku se chce pustit do revitalizace městské památkové zóny. Ještě letos vypíše výběrové řízení na dodavatele projektu, po jeho zhotovení a schválení požádá o peníze z EU. Podle odhadů celková obnova městské památkové zóny přijde na 80 až 100 milionů korun. Právě kvůli vysoké finanční náročnosti radnice akci několik let odkládala, protože na ni neměla peníze, řekl dnes ČTK starosta Ladislav Kavřík.

"Protože tak velká investice není v našich silách, hodláme využít dotace z EU. Chceme žádat o peníze na celý projekt, ale práce by se uskutečnily v několika etapách. Jednalo by se o komplexní obnovu v hranicích městské památkové zóny," uvedl Kavřík.
Podle místostarosty Pavla Němce projekt zahrne celkovou rekonstrukci inženýrských sítí, opravu cest a chodníků, obnovu zeleně i městského mobiliáře. "Kromě revitalizace centra by se měla provést i rekonstrukce inženýrských sítí a povrchu komunikací v přilehlých ulicích, bolavým místem je například ulice Smetanova. Cílem je podpořit nejen turistický ruch ve městě, ale vytvořit i příjemné místo pro setkávání a odpočinek občanů," uvedl Němec. Pokud město evropské peníze získá, měly by být práce hotovy nejpozději do roku 2013.
Mohelnice se inspirovala například Šternberkem na Olomoucku, který na revitalizaci centra města rovněž využil evropské peníze. Projekt město realizovalo v letech 2005 až 2006. Celkové náklady se vyšplhaly na 110 milionů korun, z toho 67 milionů korun poskytla EU.
0 komentářů
přidat komentář