Ministr podal žalobu na šéfa soudu kvůli novému sídlu v Brně

Vložil
ČTK
11.09.2008 20:10
Brno

Brno - Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil podal kárnou žalobu na šéfa brněnského krajského soudu Jaromíra Pořízka. Informaci serveru iHNed.cz dnes ČTK potvrdila mluvčí ministerstva Zuzana Steinerová. Důvodem jsou problémy s financováním víceprací na stavbě. Soud neuzavřel dodatek k původní smlouvě a navíc překročil stanovený rozpočet. Pořízek obvinění odmítá a nelíbí se mu ani kárné řízení. Podle něj by bylo lepší, kdyby se případem zabýval obchodní soud.
    Kárnou žalobu dostal na stůl Vrchní soud v Olomouci. Pospíšil se rozhodl zažalovat předsedu soudu kvůli faktuře na 60 milionů korun za vícepráce na stavbě sídla. Budova, v níž má sídlit soud a také Městské státní zastupitelství v Brně, měla původně stát asi 800 milionů. Ministerstvo postupně rozpočet navýšilo až na 1,8 miliardy. Kvůli stavebním pracím navíc ale soud tuto částku asi o 60 milionů překročil. Navíc se stavební firmou neuzavřel dodatek k původní smlouvě, a proto je nyní problém s proplacením faktury, vysvětlila Steinerová.
    Pokud už k takové situaci došlo, měl podle ní předseda soudu neprodleně informovat ministerstvo, ale to neudělal. Pořízek obvinění ministra odmítá. "Kde není kárné provinění, není ani kárné potrestání," vzkázal po své mluvčí Miroslavě Sedláčkové. Žalobu ministra obdržel ve středu, argumentaci ve svůj prospěch podle Sedláčkové uvede až u soudu.
    Financováním paláce, který je největší stavební investicí do soudnictví v regionu, se už zabývá i policie. Chyby našel také Národní kontrolní úřad. Zjistil, že projektant nedbal na limity ministerstva a stavbu navrhnul podstatně dražší.
4 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Smutek
Karel Peřinka
12.09.08 10:33
Rada...
Martin Rosa
12.09.08 11:29
:-)))
Jana
12.09.08 12:45
Rada 2.....
Václav Průcha
12.09.08 02:57
zobrazit všechny komentáře