Ministr kultury dnes oznámí jméno nového ředitele NG

Vložil
ČTK
03.06.2010 09:30
Praha

Praha - Ministr kultury Václav Riedlbauch na dnešek slibuje, že oznámí jméno nového ředitele Národní galerie v Praze (NG). Odpoledne bude ještě jednat se členy komise, která již v polovině dubna kandidáty na funkci posuzovala. Ministr ale pozval jen tuzemské odborníky, kteří tvořili dvě třetiny komise.
    Podle neoficiálních informací komise doporučila jmenovat ředitelem historika umění Jiřího Fajta, ministr však poté jednal sám nejen s  ním, ale i s dalšími uchazeči - chtěl prý zjistit, jak by případně sestavili širší vedení galerie.
    Ministerstvo dosud nezveřejnilo ani seznam kandidátů na funkci ředitele. Riedlbauch uvedl, že považuje za své favority ještě ředitele Moravské galerie v Brně Marka Pokorného a finančníka Vladimíra Rösela.
    Konkurz na ředitele NG vyhlásil ministr v únoru a původně uváděl, že by jméno nového ředitele chtěl znát ještě do voleb. Po jednání komise, která se údajně shodla na Fajtovi poměrem hlasů 10:2, však ministr dosud nerozhodl.
    Zřejmé také není, kdy by se nový ředitel mohl funkce ujmout. Dlouholetý ředitel NG Milan Knížák opakovaně uváděl, že by rád v čele NG zůstal do konce příštího roku.
0 komentářů
přidat komentář

Související články