Ministerstvo prodloužilo termín dostavby haly v Králově Dvoře

Vložil
ČTK
24.11.2007 13:35
Králův Dvůr

Králův Dvůr - Ministerstvo financí vyhovělo žádosti Králova Dvora na Berounsku a prodloužilo termín dostavby víceúčelové sportovní haly do 31. srpna příštího roku. Firma Formatech, která halu staví, dílo v původním termínu dokončit nestihne a neprodloužení termínu by ohrozilo čerpání státní dotace. Zastupitelé šestitisícového města kritizují postup vedení města a zvýšení nákladů na výstavbu haly. Informuje o tom Berounský deník.

"Stavbu haly v daném termínu dokončíme," slíbil podle listu zastupitelům majitel firmy Formatech Josef Laun.
Patnáctiměsíční zdržení dostavby haly podle Launa způsobilo zpoždění dotace na její stavbu, tuhá zima před dvěma lety orkán Kyrill, který na začátku roku poškodil střechu.
Opoziční zastupitelé upozorňují, že opravu střechy firma dokončila v červenci, stavební práce ale nadále váznou. Firma, která si musela vzít překlenovací úvěr 12 milionů korun, přiznala finanční problémy.
Opozičním zastupitelům se nepodařilo dosáhnout veřejného projednání smlouvy o výstavbě haly. "Smlouva o díle je obchodní záležitost a já jako smluvní strana s tím nesouhlasím," prohlásil Laun.
Společnost Formatech ve výběrovém řízení v roce 2004 uspěla s nejnižší nabídkovou cenou zhruba 45 milionů korun. Podle starosty Králova Dvora Karla Mencla však bude stavba haly stát přibližně 60 milionů korun, polovinu z této částky by mělo město získat ze státní dotace.
Pokud firma Formatech podle dodatku k původní smlouvě s městem nedokončí dílo do 31. srpna 2008, musí městu uhradit v plné výši všechny náklady a škody.
Podle webových stránek Občanského sdružení Králův Dvůr město za rozestavěnou část zaplatilo již přes 25 milionů korun. Jeho členům vadí, že většina zastupitelů schválila zvýšení nákladů na vícepracích o více než pět milionů korun. Upozorňují také na skutečnost, že Nejvyšší kontrolní úřad zjistil, že Městský úřad Králův Dvůr porušil zákon při zadávání veřejné zakázky na výstavbu sportovní haly. Podle mluvčí úřadu Radky Burketové město přidělilo veřejnou zakázku uchazeči, který neposkytl doklady a informace o své kvalifikaci v rozsahu požadovaném zákonem.
0 komentářů
přidat komentář