Ministerstvo financí hledá pro kontrolory kancelářskou budovu

Zdroj
Daniel Novák
Vložil
ČTK
04.09.2012 14:15
Praha

foto: Peter Wienerroither
Praha - Ministerstvo financí (MF) má problémy s místem asi pro 200 úředníků, kteří budou pro úřad od začátku roku 2013 nově zajišťovat audit a kontrolu čerpání peněz z evropských fondů. MF proto začalo v Praze hledat kancelářskou budovu, v níž by auditoři a kontroloři sídlili. ČTK to dnes zjistila z webu ministerstva.
      MF poptává asi 2700 metrů čtverečních kancelářských ploch. Objekt má být dostupný městskou dopravou do 30 minut ze sídla ministerstva v Letenské ulici. Nabídky ministerstvo přijímá do 20. září. "Převzetí vybraného objektu a zahájení případných úprav předpokládáme na přelomu listopad/prosinec 2012," stojí v  poptávkové dokumentaci.
      O přesunu kontroly a auditu dotací na MF rozhodla vláda v rámci balíku opatření, která mají napravit tuzemské problémy s  čerpáním peněz z EU. Kontrolní a auditní pravomoci měly dosud v Česku kromě resortu financí také řídící orgány dotačních programů, které spravují tuzemské úřady. Právě jejich odborníky chce ministerstvo v nové organizaci kontroly a auditu co nejvíce využít, řekl ČTK mluvčí MF Ondřej Jakob.
      Vyčíslení případných zvětšených nákladů na novou strukturu je podle Jakoba zatím předčasné. "Vzhledem k tomu, že není jasné, v jakém stavu a stupni vybavení budou nabídnuté prostory, musí rozpočet počítat s určitou rezervou i pro tyto potřeby, které ale nemusí nastat a prostředky se ušetří," uzavřel mluvčí MF.
0 komentářů
přidat komentář