Mikulov nabízí k prodeji budovu historické hasičské zbrojnice

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
03.03.2015 14:50
Mikulov (Břeclavsko) - Radnice v Mikulově nabízí k prodeji budovu historické hasičské zbrojnice v centru města. V dubnu nabídky developerů vyhodnotí. Cena objektu se odhaduje na osm milionů korun, přičemž dalších 12 milionů bude stát nového vlastníka sanace budovy. Město si neklade podmínky, jak by měl být objekt využit, podnikatelský záměr investora ale zváží, řekl dnes ČTK starosta Rostislav Koštial (ODS).

    Objekt se uvolnil, poté co hasiči získali v prosinci 2013 novou stanici za 25 milionů korun. Původní objekt jejich potřebám po technické stránce nevyhovoval. Radnice od té doby hledá zatím marně pro tento památkový objekt využití.
    Původně zastupitelé rozhodli, že zbrojnici prodají či pronajmou podnikateli, který v ní vybuduje tržnici nabízející ovoce, zeleninu a regionální produkty. Jenže o tento projekt neprojevil žádný investor zájem. Zastupitelé proto své rozhodnutí v uplynulých dnech přehodnotili. Rozhodli se počkat na to, co jim developeři nabídnou. Starosta zdůraznil, že město nepodpoří kontroverzní projekt, i kdyby byl sebevíc finančně výhodný.
    Pokud by se žádný investor nepřihlásil, je možné budovu přestavět na muzeum výtvarného umění, které by prezentovalo díla z dosavadních ročníků mikulovského výtvarného sympozia Dílna. Výtvarníci svá díla, která na něm vytvoří, vždy věnují městu.
    Mikulov tak získal ojedinělou kolekci moderního umění, jejíž cena se odhaduje na 40 milionů korun. Zatím není prezentována, je umístěna v depozitáři mikulovského zámku.
0 komentářů
přidat komentář