Město Aš opraví dům v Hlavní ulici samo, o náklady se bude soudit

Zdroj
Pavel Peňás
Vložil
ČTK
29.12.2008 11:30
Kolín

Aš (Chebsko) - Obyvatelé bytů z první etapy zástavby v Hlavní ulici v Aši se zřejmě v příštím roce konečně dočkají opravy střechy. Po letech sporů s dodavatelem se město rozhodlo střechu opravit samo, částečně ze zádržného. O zbytek se bude soudit, řekl ČTK starosta Dalibor Blažek.
    Dům s 94 byty byl problematický už v době stavby. Kolaudace se podařila až napotřetí v lednu 2005. Střecha domu ale vykazovala problémy i poté. S výhradami města ale dodavatel, firma Geosan, nesouhlasí a závady dosud neopravila. Spor tak zřejmě skončí u soudu.
    "Nechtěli jsme, aby lidé, kteří do koupi bytů hodně investovali, čekali, až skončí soudy. Nechali jsme zpracovat projekt rekonstrukce a vybrali dodavatele. S pracemi na střeše by se mohlo začít hned, jak sleze sníh," uvedl Blažek.
    Město dosud blokovalo asi 8,5 milionu Kč poslední splátky Geosanu. Chce je použít na opravu střechy. Náklady ale budou vyšší, s projektem dohromady asi 12 milionů korun. Chybějící peníze uhradí bytové družstvo vlastníků bytů.
    Město na stav střechy nechalo zpracovat posudek, podle něhož je chyba ve zpracování, další posudek, který naopak tvrdí, že závady vznikly špatnou údržbou a neodklízením sněhu, si nechal zpracovat Geosan. Třetí posudek opět udává, že problém je jak v projektu, tak ve zpracování. Na základě něho chce město jít do soudního sporu.
    Celkem 94 bytů mělo být původně dokončeno už v srpnu 2004. Největším problémem byla nadměrná vlhkost v bytech. Stavba bytových domů s 94 byty v Hlavní ulici si tehdy vyžádala náklady 85 milionů korun. Město přitom získalo 37 milionů korun ze státní dotace. V další etapě pak vedle vznikl dům s 35 byty.
0 komentářů
přidat komentář