Masarykova univerzita zrušila tendr na poslední část kampusu

Vložil
ČTK
07.03.2007 16:15
Praha

Brno - Posledních 19 budov univerzitního městečka Masarykovy univerzity (MU) v Brně-Bohunicích se začne stavět později, než se předpokládalo. Univerzita zrušila tendr na dodavatele stavby za asi 1,5 miliardy korun. Upozornil na to deník Aktuálně.cz. Podle mluvčí školy Terezy Fojtové byly nabídky čtyř firem, které se do soutěže přihlásily, předražené.

    "Cena všech předložených nabídek byla nepřiměřeně vysoká a neodpovídala stávající cenové hladině na trhu v daném odvětví," řekla ČTK Fojtová. Dodala, že rektor školy Petr Fiala vypíše soutěž znova tak, aby se do ní mohlo přihlásit více firem. Zakázku rozdělí nejspíš na šest částí o objemech kolem 300 milionů korun. Poslední část univerzitního kampusu má být hotová v roce 2008, termín dokončení není podle mluvčí ohrožen.
    V poslední etapě budování kampusu mají být postaveny budovy pro lékařskou, přírodovědeckou a sportovní fakultu MU. Na pozemcích vyroste výukové centrum, pavilony s výukovými, vědecko-výzkumnými a administrativními pracovišti, budova děkanátů, sportovní hala, komunikační koridory i souvisící technická infrastruktura. Celkem stavbaři prostaví asi 1,5 miliardy korun, dodala Fojtová.
    Univerzitní městečko pro 5000 studentů a 500 vysokoškolských pracovníků za zhruba 5,1 miliardy korun začala škola stavět v roce 2004. Lékařská a přírodovědecká fakulta více než rok využívají první čtyři pavilony, dalších devět pavilonů, informační centrum a vstupní hala by měly být hotovy letos v létě. V poslední etapě začnou další budovy městečka růst na protější straně ulice Kamenice.
    Součástí univerzitního města by měly být i koleje a menzy. Zatímco stavbu výukových a přednáškových prostor i  laboratoří staví univerzita za peníze ze státního rozpočtu, z úvěru od Evropské investiční banky a vlastních zdrojů, stravovací a ubytovací kapacity budou stavět soukromí investoři.
0 komentářů
přidat komentář