Malíři a sochaři budou v květnu tvořit v třinecké nemocnici

Zdroj
Martina Kubíčková
Vložil
ČTK
05.04.2006 11:55
Praha

Ostrava - Areál nemocnice v Třinci na Frýdecko-Místecku obsadí v  květnu malíři a sochaři z Čech, Polska a Slovenska. Osm umělců, kteří budou tvořit svá díla na sedmém ročníku Třineckých dnů umění, budou moci při práci sledovat nejen pacienti, ale kdokoliv ze zájemců, řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Lenka Franková.

"Žádné z českých a zřejmě ani středoevropských zdravotnických zařízení se nemůže pochlubit tak rozsáhlou sbírkou moderního umění jako právě Nemocnice Třinec," uvedla Franková. Třinecká nemocnice je dokonce od roku 2003 zapsána v české knize rekordů jako nemocniční areál s  největším počtem soch.
V nemocniční Galerii v přírodě je již nyní 60 exponátů a nemocnice k nim chce letos přidat další dva kameny a jednu dřevěnou plastiku. "Sochaři budou pracovat přímo v zahradě nemocnice. Zjednoduší se tak přeprava hotových soch na místo instalace," uvedla Franková.
Dodala, že akce není zpestřením pouze pro nemocniční hosty, ale v rámci výtvarné výchovy ji navštěvují také žáci a studenti škol z nejbližšího okolí. "Někteří se jen dívají, někteří si povídají a ti odvážnější si práci sochaře mohou vyzkoušet," podotkla mluvčí.
Kromě sochařů budou v zahradě tvořit svá díla také malíři. Jejich práce poté ozdobí interiér nemocnice. Například obrazy z loňského plenéru visí na stěnách čekárny interního oddělení v hlavní budově nemocnice. Třinecké dny umění začínají 9. května.

> Třinecké dny umění - Plenér 2005
0 komentářů
přidat komentář