Majitel Meopty postaví svým zaměstnancům rodinné domy

Vložil
ČTK
20.12.2006 10:00
Karlovy Vary


Olomouc - Většinový vlastník přerovské společnosti Meopta - optika, Čechoameričan Paul Rausnitz chce rozšířit areál závodu. Jeden z  největších zaměstnavatelů ve městě rozšíří na nových plochách výrobu, ale také postaví svým zaměstnancům rodinné domy. Radnice jeho záměr podporuje. Informuje o tom dnešní Přerovský deník (Deník).
    "Zástupci města schválili změnu územního plánu, která spočívá v tom, že současné vymezené plochy orné půdy mohou v budoucnu sloužit ke vzniku průmyslového areálu a také výstavbě rodinných domků," uvedl mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.
    Rausnitz hodlá rozšířit areál téměř o sedm hektarů. Z toho na zhruba dvou hektarech by měly stát rodinné domy. "Jednak by na této ploše měly vzniknout nové prostory pro rozšíření výroby, ale také nejméně 20 rodinných domků, které by měly sloužit k získání a stabilizaci špičkových odborníků v jednotlivých profesích," řekl Deníku jednatel společnosti Meopta - optika Vítězslav Moťka.
    Podle manažera odboru služeb a správy majetku společnosti Jiřího Ševčáka firma potřebuje rozšířit areál kvůli tomu, že kapacita nynějších objektů je naplněná. "Musíme být připraveni na další expanzi, a to i v případě zavedení zcela nové výroby," uvedl Ševčák. Pozemky, které chce Rausnitz získat, jsou zatím ve vlastnictví Pozemkového fondu ČR.
    Meoptě loni vzrostl podle auditovaných čísel čistý zisk na 79 milionů korun. V roce 2004 firma vytvořila zisk 32,9 milionu korun. Společnosti loni vzrostly také tržby za prodej vlastních výrobků a služeb. Meziročně se zvýšily na 1,29 miliardy korun z 1,17 miliardy v roce 2004. Meopta - optika, s.r.o., která se zabývá výrobou vojenské, sportovní či volné optiky, v současné době zaměstnává téměř 2400 lidí.
0 komentářů
přidat komentář