Magistrát zrušil rozhodnutí o stavbě v proluce v Klimentské ulici

Vložil
ČTK
17.10.2015 20:05
Praha

Praha - Magistrát zrušil rozhodnutí o stavbě sedmipatrového bytového domu v proluce v Klimentské ulici v centru Prahy kvůli ochraně památného stopadesátiletého platanu. Stavební úřad Prahy 1 projekt povolil už v roce 2012, magistrát ho už jednou po odvolání zrušil. Novým rozhodnutím mu ho vrátil k novému projednání podruhé, zjistila ČTK z rozhodnutí na úřední desce magistrátu. Proti výstavbě vznikla i petice, rodičům dětí z blízké školky vadí chystané umístění jeřábu na jejím dvoře.

    "Otázka, zda lze umístit stavbu za současného zachování památného stromu, nebyla v řízení před stavebním úřadem vyřešena a nepodařilo se jí vyřešit ani v řízení odvolacím," píše se v rozhodnutí úřadu.
    Podle Ateliéru životního prostředí, který se proti vydanému rozhodnutí o umístění stavby odvolal, je v dokumentaci k územnímu řízení zakreslená koruna platanu menší než ve skutečnosti, a proto u ní není možné postavit terasy. Zároveň namítá, že podle zjištění České inspekce životního prostředí bude stavbou narušený kořenový systém stromu.
    Úřad také zjistil nesoulad mezi dokumentací k územnímu rozhodnutí (DUR) a obecnými technickými požadavky na výstavbu v hlavním městě. Podle dokumentace má jít o novostavbu bytového domu, který ale technické požadavky definují jako stavbu, kde převažuje funkce bydlení. U projektu ale má být bytů jen 43,6 procenta, ostatní budou kancelářské prostory a ateliéry.
    Stavbu povoluje smlouva s městskou částí z roku 2010, územní řízení začalo už v roce 2011. První rozhodnutí ale magistrát jako odvolací orgán zrušil a vrátil úřadu Prahy 1 k dalšímu projednání. Připomínky k projektu se týkaly především hluku a zastínění okolních staveb, úřad ale všechny zamítl.
    Územní rozhodnutí se podrobněji nezabývá kritizovaným umístěním stavebního jeřábu na pozemek hřiště sousední mateřské školy. Podle dokumentu ho povoluje dohoda o provádění stavebních úprav mezi vlastníkem domu a městskou částí. Rodičům ale vadí, že by děti po dobu stavby nesměly na zahradu a hřiště a rušil by je hluk. Podle rozhodnutí odboru výstavby musí být součástí projektu vybudování protihlukové stěny, která by školku chránila.
0 komentářů
přidat komentář

Související články