Magistrát zatím nerozhodl o možné pokutě kvůli stavbě hotelu

Vložil
ČTK
09.06.2006 18:25
Praha

Praha - Památkáři pražského magistrátu zatím nerozhodli o možné pokutě za odstranění barokních krovů z budovy na Strahově, kterou investor přestavuje na hotel. Původní správní řízení museli zrušit. Minulý týden památkáři zahájili nové, řekl dnes ČTK ředitel kulturního a památkového odboru magistrátu Jan Kněžínek.

Řízení podle něho magistrát vedl s řádem premonstrátů, který budovu vlastní. Řád ale postup magistrátu napadl, protože v  souvislosti s výstavbou hotelu dal všechny plné moci stavebníkovi. Památkáři proto minulý týden zahájili správní řízení s ním, uvedl Kněžínek.
Za odstranění krovů, s nimiž se podle památkářů nemělo hýbat, hrozí až půlmilionová pokuta. Byly údajně sraženy a vznikla nenávratná škoda. Investor se brání tím, že krovy nebyly zbourány, ale rozebrány. Po konzervaci se stanou součástí budovy hotelu podle schváleného projektu.
Magistrát kvůli krovům podal trestní oznámení pro podezření ze zneužívání vlastnictví a poškozování cizí věci. Policie před časem úřadu sdělila, že vyšetřování je složité a obsáhlé.
Při výstavbě hotelu byla zbourána i část takzvané Hladové zdi. Za to ale památkáři postih neuloží. Podle dostupných údajů pochází tato část hradby z 50. až 80. let 20. století. V původním projektu byl povolen průlom zdi, dřívější investor jej však provedl na jiném místě. Nynější investor prorazil schválenou díru. Slibuje, že po dostavbě hotelu obnoví zeď do původní podoby.
0 komentářů
přidat komentář