Magistrát zamítl odvolání Troje proti novému pavilonu goril

Vložil
ČTK
03. 05. 17. 07:20


vizualizace: Zoo Praha

Praha - Pražský magistrát zamítl odvolání Prahy-Troje proti stavbě pavilonu goril v severní části zoo. Její námitky označil za nedůvodné. Zahrada tak může pokračovat v přípravě stavby, řekl dnes ČTK ředitel zoo Miroslav Bobek. Vyjádření městské části ČTK shání.


Městská část namítala, že se stavba na jedné z posledních volných luk u původních pražských usedlostí řeší bez projednání s veřejností. Starosta Tomáš Bryknar (Trojský kůň 2014) ČTK dříve řekl, že neexistuje plán rozvoje zahrady na dalších 15 let a není jasné, jak u ní bude řešená doprava. Příjezdem návštěvníků auty k zoo podle něj městská část velmi trpí. Loni zoo navštívilo téměř 1,5 milionu lidí.

Nový pavilon goril v horní části zoo nahradí současný, který nevyhovuje především kvůli umístění ve spodní části zoo ohrožené povodněmi. Prostory v plánovaném pavilonu jsou dvou až trojnásobné ve srovnání se současným. Vedle chovné skupiny se počítá s tím, že by zde byla umístěna také skupina samců nevhodných pro chov.

Pavilon má podle plánů rozlohu 2500 metrů čtverečních a podle starosty navzdory částečnému zapuštění by měl být deset metrů nad terénem. Taková stavba ale podle radnice pod historické usedlosti Hrachovka a Sklenářka nepatří.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Sklenářka
Tomáš Vích
03.05.17 08:05
zobrazit všechny komentáře

Související články