Magistrát přezkoumává územní rozhodnutí pro "Maršmeloun"

Vložil
ČTK
30.06.2015 20:45
Praha

Praha - Magistrát přezkoumává vydání územního rozhodnutí pro novostavbu u Anežského kláštera. ČTK to zjistila z usnesení o zahájení přezkumného řízení na jeho úřední desce. Stavbu, proti jejíž podobě se zvedla vlna nevole, odsouhlasil stavební úřad Prahy 1. Právní moci rozhodnutí nabylo v polovině června. Územní rozhodnutí je předstupeň ke stavebnímu povolení.

    Úřad se po podnětu jedné z účastnic územního řízení domnívá, že "lze mít důvodně za to, že rozhodnutí bylo vydáno v rozporu s právními předpisy". Podle podnětu stavební úřad před vydáním rozhodnutí nezajistil všechny potřebné doklady a rozhodnutí.
    "Některé podklady pro rozhodnutí byly vydány k původně projednávané dokumentaci, případně v době vydání rozhodnutí podle již zrušených předpisů," píše se v usnesení. Jde například o popis tvaru budovy nebo její vzdálenost od sousedních staveb. Úřad teď musí rozhodnout, zda jsou zjištěná pochybení důvodná pro rušení či změnu územního rozhodnutí.
    Projekt v uplynulých měsících vyvolal protesty stovek lidí. Dům navrhl architekt Zdeněk Fránek, projekt se několikrát měnil. K rozšířeným vizualizacím, podle nichž dali lidé domu přezdívku, říká, že nikdy nepočítal s fasádou v růžové barvě.
    Původní podobu projektu z roku 2008, která počítala s prosklenou fasádou, odmítlo na základě názoru Národního památkového ústavu (NPÚ) ministerstvo kultury a zrušilo v roce 2010 povolení pražských památkářů. Nový projekt firmy Praga Progetti e investimenti s okny do tvaru obličejů ale NPÚ i magistrátní památkáři schválili a na tomto základě bylo vydáno stavební povolení. Přezkoumání projektu žádá i Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví (ASORKD).
0 komentářů
přidat komentář

Související články