Litomyšl bude mít napřesrok krytý plavecký bazén

Vložil
ČTK
01.07.2009 16:10
Praha

foto: D.R.N.H. architektonická kancelář
Litomyšl (Svitavsko) - Litomyšl začne příští měsíc se stavbou krytého plaveckého bazénu. Stavba si vyžádá 107 milionů korun, polovinu zaplatí evropské dotace. Ještě loni byli někteří zastupitelé proti, aby město nákladnou stavbu stavělo. Starosta Michal Kortyš (ODS) dnes novinářům řekl, že město krytý bazén potřebuje a radnice je ochotná na jeho provoz doplácet.
    "Počítáme s ročním doplatkem 3,5 až 4,5 milionu korun. Nevím, proč by si lidé měli jezdit zaplavat do jiných měst," uvedl Kortyš.
    Bazén vznikne v areálu Černá hora, který již nabízí návštěvníkům si venkovní sporty. Nyní areál ožije i v chladnějších měsících. Architektonické řešení navazuje na zatravněné plochy a vytváří jakýsi liniový val. Stavba umístěná na kopci bude viditelná ze všech světových stran. Hlavními materiály bude pohledový beton, kámen, sklo a ocel, podobně jako v brněnském areálu Kraví hora.
    "Objeli jsme řadu krytých bazénu v republice a hledali jsem takový, který sklidil vavříny," řekl Kortyš.
    Pozemní práce začnou druhý červencový týden. Zhruba do konce srpna se proto uzavře místní komunikace od vstupní brány koupaliště po křižovatku se silnicí ve směru na Strakov. Zároveň město zajistí náhradní vstup do areálu, který řidiče nasměruje ze Zámecké ulice. S dokončením všech stavebních prací město počítá napřesrok v říjnu, uvedl Pavel Jiráň z městského úřadu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články