Lidé si na internetu mohou prohlédnout Prahu ze stovky věží

Zdroj
Karel Čapek
Vložil
ČTK
03.07.2008 16:25
Praha

Praha - Netradiční pohledy ze stovky pražských věží si mohou dopřát uživatelé internetu. Záběry hlavního města z ptačí perspektivy je možné také posouvat nebo přibližovat. Projekt magistrátu dnes novinářům představil náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS). Virtuální prohlídku zájemci najdou na stránkách http://stovezata.praha.eu.

    Z několika stovek pražských věží organizátoři vybrali sto nejdůležitějších se zajímavou historií. Nafotili z nich pohledy, které se běžnému člověku nenaskytnou. "Navštívili jsme místa, kde nikdo nebyl někdy i desítky let," přiblížil práci Jaroslav Hora ze společnosti Panoramas, která projekt realizovala. Dodal, že většinou se setkali se vstřícností majitelů objektů.
    Při focení využívali autoři plošiny nebo fotoaparáty upevněné na speciální tyči. Tím dosáhli panoramatických pohledů na Prahu i samotnou věž. Obrázky doprovází text s historií a popisem stavby. V současnosti jsou na internetu k dispozici pohledy například z televizní věže na Žižkově, z katedrály svatého Víta nebo z Národního muzea.
    "Je to velmi zajímavý projekt, pro propagaci Prahy to udělá obrovský kus práce," řekl Blažek, a přiblížil tak hlavní cíl celé akce, a to přilákat do Prahy další turisty. Pro cizince je připravena anglická verze stránek. V případě zájmu veřejnosti Blažek nevyloučil rozšíření projektu na další stavby. Dosavadní práce magistrát stály 1,2 milionu korun a trvaly půl roku.
0 komentářů
přidat komentář