Lidé mohou navštívit sídlo vlády a několika ministerstev

Vložil
ČTK
28. 09. 2017 07:55


Praha - Lidé se dnes v Praze mohou podívat do Strakovy akademie na Malé Straně, kde zasedá vláda a úřaduje premiér. Den otevřených dveří pořádá na Den české státnosti poprvé v novodobé historii ministerstvo obrany, které má sídlo na Hradčanech. Otevře se i hlavní budova ministerstva pro místní rozvoj na Staroměstském náměstí a Nostický palác na Maltézském náměstí, sídlo ministerstva kultury.


Návštěvníci Úřadu vlády uvidí jednací sál, nový i starý tiskový sál a další prostory. Lidé si mohou prohlédnout také výstavu originálních karikatur Čeští vědci a jejich vynálezy.

Strakova akademie, novobarokní budova ležící na nábřeží Edvarda Beneše, sloužila po dokončení stavby v roce 1896 jako studentská kolej pro nemajetné syny českých šlechtických rodin. Od dubna 1939 začal budovu využívat protektorátní kabinet, po válce v ní našla zázemí nová československá vláda. Budovu čeká v nadcházejících dvou a půl letech rekonstrukce. Opraveny budou fasády, střecha i plot kolem areálu.

Ministerstvo obrany na dnešní svátek svatého Václava připravilo prohlídky reprezentativních prostor hlavní budovy ministerstva s odborným výkladem vojenských historiků. Zájemci si prohlédnou jednací místnosti, salónky či pracovnu ministra obrany. Organizátoři připravili doprovodný program - výstavy, ukázky současné vojenské techniky nebo ukázky současných i historických automobilů ministrů obrany ze sbírek Vojenského historického ústavu. Na akci je nutné se předem registrovat. Více informací najdou zájemci na webu ministerstva.
0 komentářů
přidat komentář

Související články