Letní kino v Chrudimi nahradí park Ateliéru K2

Vložil
ČTK
28.11.2008 17:20
Chrudim

Chrudim - Areál bývalého letního kina v Chrudimi se nezmění v parkoviště nebo hotel. Vedení města se bude při jeho úpravách řídit studií, která do lokality u řeky za budovou muzea navrhuje hlavně zeleň. S podobou areálu se veřejnost seznámí v první polovině prosinci, uvedl starosta Jan Čechlovský.

    "Velký prostor je dán zeleným plochám a parkovým úpravám v rozsahu, který jsme ani netušili, protože byl skryt za promítacím plátnem," řekl Čechlovský. Odstraněním promítací plochy se otevře velký prostor s možností využití k více funkcím včetně zakomponování řeky a náhonu, které lokalitu obklopují.
    Město bude postupovat podle studie pražské architektonické kanceláře Ateliér K2, která bude zpracovávat i další projektovou dokumentaci. Konkrétní podobu město dosud tají, chce ji předvést až na veřejném projednání, kterého se zúčastní i tvůrci studie.
    "Nebude tam žádný asfalt, žádný beton, z čehož měli obyvatelé obavy," uvedl Čechlovský.
    Stálé letní kino v Chrudimi město zkušebně uzavřelo v roce 2006, definitivně je zrušilo o rok později. Pod širým nebem se letos promítalo v improvizovaném letním kině Prachárna u hradeb poblíž Resselova náměstí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články