Lesníci mají v Trutnově nové vzdělávací centrum za 38 milionů

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
29.09.2011 19:00
Trutnov

Trutnov - V Trutnově dnes zahájilo provoz moderní centrum odborného vzdělávání pro lesnictví. Vzniklo při České lesnické akademii Trutnov, což je škola nabízející střední a vyšší odborné lesnické vzdělání. Investice do nového centra činila téměř 38 milionů korun. Hradecký kraj, který je zřizovatelem školy, většinu peněz získal z dotace Evropské unie. ČTK to řekl mluvčí hejtmanství Jiří Hošna.
     Centrum vzniklo modernizací a rozšířením objektů v areálu školního polesí. To funguje od roku 1958 jako model malého funkčního lesního hospodářství a nyní hospodaří na 1240 hektarech lesů. Nové centrum bude sloužit i dalšímu vzdělávání dospělých, pro rekvalifikace, lesnickým firmám či vlastníkům lesů. Podle krajského radního pro školství Jiřího Noska škola tím škola získala přístup k novým lesnickým technologiím a metodám.
     V dnes otevřeném pracovišti školy vzniklo devět nových odborných učeben, přednáškový sál, čtyři místnosti pro přípravu pedagogů a uložení odborných učebních pomůcek. Součástí je simulátor s technickou místností, dvě jednací místnosti, odborná studovna, šatna a další zázemí. Projekt umožní i zavedení nových vzdělávacích programů nebo alternativních forem vzdělávání.
     Výstavba lesnického vzdělávacího centra je součástí projektu vybudování čtyř odborných vzdělávacích center v regionu. Hradecký kraj na něj získal z  fondů EU dotaci 125 milionů korun. V Hradci Králové už letos v září kraj otevřel dvě centra, a to centrum pro strojírenství ve Střední odborné škole v Hradební ulici a centrum pro výchovu automechaniků při Střední odborné škole Vocelova. Do roku 2012 ještě vznikne v Náchodě centrum stavební.
0 komentářů
přidat komentář