Lázně Luhačovice vybudují komplex za zhruba 700 milionů

Zdroj
Jaroslav Janečka
Vložil
ČTK
18.05.2006 16:05
Plzeň

Luhačovice (Zlínsko) - Společnost Lázně Luhačovice vybuduje léčebný a ubytovací komplex. Celkové náklady na výstavbu tří nových budov a rekonstrukci dvou historických činí asi 700 milionů korun. Komplex nabídne ubytovací, relaxační i léčebné služby. Novinářům to dnes řekli zástupci projektové společnosti Helika a Lázní Luhačovice.

Základem celého komplexu jsou lázeňský hotel Morava a hotel Alexandria. K nim přibudou objekty s balneologickým provozem, relaxačním centrem a další ubytovací kapacitou. Stavební práce začnou na jaře příštího roku, dokončení je pak plánováno na polovinu roku 2009.
Společnost Lázně Luhačovice použije na stavbu vlastní zdroje a úvěry, pokusí se ale získat prostředky i z Evropské unie. "Jde totiž o projekt, který přispěje nejenom k rozšíření možností lázeňských léčebných pobytů, ale také k rozvoji zdravotní turistiky. To se projeví vytvořením pracovních míst a zvýšením atraktivity celého území," uvedl ředitel společnosti Josef Krůžela.
Podle vedoucího projektu Radana Juráška z firmy Helika budou všechny objekty areálu propojeny spojovacími chodbami pod úrovní terénu. Další zajímavostí je například řešení relaxačního centra u hotelu Alexandria, u něhož se nechali architekti inspirovat dobou Alexandra Velikého.
Lázně Luhačovice vloni přivítaly rekordní počet klientů, celkem jich do největších moravských lázní přijelo přes 29.000. Kvůli nižšímu podílu klientů, kterým hradí pobyt pojišťovny, zde ale návštěvníci strávili méně dnů než v roce 2004. Společnost utržila 376 milionů korun, což je díky lidem, kteří si pobyt hradí sami, zhruba stejně jako v roce 2004.
Lázeňské domy a hotely společnosti Lázně Luhačovice mají kapacitu 1350 lůžek, dalších zhruba 200 lůžek nakupují v sezoně od soukromých ubytovatelů. Lázně se specializují na léčbu nemocí dýchacího ústrojí. Jejich služeb ale hojně využívají i lidé s poruchami pohybového aparátu. Společnost zaměstnává v průměru 580 zaměstnanců.
0 komentářů
přidat komentář

Související články