Lázně Luhačovice plánují stavbu komplexu za 270 mil. Kč

Vložil
ČTK
23.05.2008 00:05
Praha

Luhačovice (Zlínsko) - Společnost Lázně Luhačovice připravuje stavbu nového ubytovacího, relaxačního a konferenčního komplexu. Vznikne rekonstrukcí lázeňského hotelu Alexandria a stavbou nových budov. Projekt pro lázně připravila architektonická společnost Helika, která o tom dnes informovala ČTK. Náklady na obnovu a dostavbu Alexandrie by měly činit přibližně 270 milionů korun. Vyjádření ředitele společnosti Lázně Luhačovice se ČTK nepodařilo získat.

    Po rekonstrukci hotelu Alexandria čeká kompletní přestavba i budovu hotelu Morava I. Současná budova hotelu Morava II bude nahrazena novostavbou s léčebnými provozy a krytým bazénem. Areál doplní ještě nově postavený hotel Morava III. Areál pak bude tvořen pěti objekty. Celkové náklady na výstavbu komplexu by měly činit asi 700 milionů korun.
    Do obnovy budov areálu lázní společnost investovala i v loňském roce. Rekonstruovala například lázeňský penzion Alpská růže za více než 20 milionů korun.
    Lázně Luhačovice se specializují především na léčbu nemocí dýchacího ústrojí, jejich služeb ale využívají i lidé s poruchami pohybového aparátu a zažívacího ústrojí nebo cukrovkou. Kapacita lázní je 1300 lůžek, na konci loňského roku ve firmě pracovalo asi 550 lidí. Společnost vykázala v roce 2006 tržby asi 348 milionů korun a zisk asi 14 milionů korun.
    V Luhačovicích mohou hosté využívat léčebné účinky až 17 pramenů. Nejznámějšími zdejšími prameny jsou Vincentka, Ottovka, Aloiska a Pramen dr. Šťastného.
0 komentářů
přidat komentář