Kutná Hora chce mít do konce roku stavební povolení na knihovnu

Vložil
ČTK
30.04.2014 21:55
Kutná Hora

Projektil: Městská knihovna Kutná Hora, 2011
Kutná Hora - Kutná Hora chce do konce roku získat stavební povolení na vybudování nové městské knihovny. Zda výstavba začne v roce 2015, bude záležet na tom, jestli se městu podaří získat potřebné finance. Náklady jsou odhadovány na 60 až 80 milionů korun, řekl dnes novinářům místostarosta Jiří Franc (Šance pro Kutnou Horu).
    Současné prostory v Husově ulici kapacitně nestačí, radnice chce proto pro potřeby čtenářů přestavět nevyužitou budovu bývalé základní školy J. A. Komenského v ulici Na Náměti. K projektu byly dosud zpracovány dvě studie a radní v těchto dnech schválili zpracování dokumentace ke stavebnímu povolení. Bude to stát 1,2 milionu korun a dokumentace měla by být hotová do čtyř měsíců. Pak se bude stavební povolení vyřizovat. "Takže je předpoklad, že do konce roku 20014 by město Kutná Hora mohlo mít stavební povolení na rekonstrukci objektu," uvedl Franc.
    Kdy se začne stavět je ale otázkou, bude to záležet hlavně na financích. Město se na projekt snaží získat dotaci. "Asi bychom byli všichni rádi, kdyby se v roce 2015 začalo stavět, ale je to otázka peněz," podotkl místostarosta.
    Rekonstrukce si vyžádá podle dosavadních odhadů 60 až 80 milionů korun. "Většinou vychází ta vyšší částka. Ale dokud není dokumentace ke stavebnímu povolení, tak je to hádání z křišťálové koule," dodal Franc.
    Radnice chtěla původně knihovnu umístit do nové budovy, která by vznikla poblíž autobusového nádraží. Výstavba by vyšla na 150 milionů korun. Město mělo už hotový projekt, z plánů ale nakonec sešlo a radnice se rozhodla umístit knihovnu do některé z nevyužívaných budov.
    Vnější podoby novorenesanční budovy by se rekonstrukce neměla nijak dotknout, těžiště prací bude v interiérech. V přízemí vznikne konferenční sál, recepce a kavárna, v prvních dvou patrech oddělení pro dospělé a pro děti a v podkroví administrativní zázemí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články