Kulturu na Labi zpestří plovoucí galerie

Vložil
ČTK
11.04.2014 10:20
Ústí nad Labem

zdroj: cargogallery.eu
Ústí nad Labem - Kulturu na Labi od Roudnice nad Labem až po Míšeň zpestří plovoucí galerie. Na lodi Niké, která nyní kotví v Děčíně, vznikne multifunkční prostor o rozloze 400 metrů čtverečních. ČTK projekt přiblížil Daniel Adam z týmu Cargo Gallery.

    Nápad na novou galerii vznikl před čtyřmi lety. Původně měla kotvit loď v Praze. "Nakonec jsme získali dotaci, která je vymezena geograficky na oblast od Roudnice na Labem po Míšeň," uvedl Adam. Evropská unie už schválila příspěvek zhruba 400.000 eur (10,97 milionu Kč).
   
zdroj: cargogallery.eu
Netradiční loď, která nese jméno řecké bohyně vítězství, vypluje poprvé do měst v Ústeckém kraji v polovině roku 2015. Nyní se konají výběrová řízení na dodavatele rekonstrukce lodi. Plavidlo má ponor 70 centimetrů, je široké devět metrů a dlouhé 70 metrů. "Vznikne galerijní prostor o rozloze 250 metrů čtverečních a na palubě stage, kde je možné pořádat hudební koncerty. Celkově je to 400 metrů čtverečních plochy," uvedl Adam.
    Autoři projektu mají podporu řady známých osobností jako Dan Bárta, Robert Vano či Tono Stano. "Máme představu, že jeden den se může konat na lodi koncert, druhý divadlo, třetí autorské čtení a čtvrtý výstava," řekl Adam. "Je to možnost, jak oživit kulturu kdekoliv, ať v Roudnici nebo Ústí, řeka totiž prochází většinou centry měst," doplnil.
0 komentářů
přidat komentář