Kulečníková herna v Obecním domě se otevře veřejnosti

Vložil
ČTK
10.12.2007 17:15
Praha

Praha - Historická kulečníková herna v pražském Obecním domě se od příštího roku otevře veřejnosti. Doposud se využívala například jen při plesech a soukromých akcích. Nyní se sloučí s kavárnou a bude si tam moci zahrát kdokoli. Na hernu v secesním slohu navíc navazují karetní salonky, řekl dnes novinářům ředitel Obecního domu Tomáš Vacek.
    "Kulečníková herna je největší prostor, který byl veřejně nepřístupný," uvedl Vacek, který se stal ředitelem secesní památky v únoru a dal si za cíl co nejvíce ji otevřít lidem. Případného poničení historických prostor se neobává. Budou podle ředitele střeženy kamerami. Kulečníkové stoly jsou navíc repliky.
    Obecní dům také spustil nové internetové stránky, naplno začnou fungovat rovněž od příštího roku. Nynější češtinu a angličtinu doplní němčina, japonština, španělština, italština a ruština, uvedl Vacek. Přibude i možnost internetové rezervace vstupenek a internetový obchod s upomínkovými předměty, dodal.
    Sály Obecního domu jsou podle Vacka využívány více než dříve. "Z krátkodobých pronájmů máme oproti loňskému roku o 15 milionů korun vyšší zisky při zachování stejných cen," podotkl Vacek. Za prvních deset měsíců letošního roku dosáhl zisk akciové společnosti Obecní dům, kterou vlastní město Praha, zhruba 25 milionů korun. Loňský zisk byl asi 12 milionů korun.
    Vzrostla také návštěvnost. Loni do Obecního domu zavítalo zhruba 16.650 lidí, letos už asi o 1550 více. Tržby z prodeje vstupenek na prohlídky vzrostly o 110.000 korun na 3,78 milionu korun, sdělil Vacek.
    Podařilo se podle něho asi o desetinu snížit náklady, a to propuštěním několika lidí z vedení a dalšími úspornými opatřeními. Peníze použije Obecní dům na opravy, údržbu a charitativní akce. Příští rok čeká rekonstrukce výtahy, z nichž některé jsou již v havarijním stavu, dodal ředitel.
    Obecní dům také chystá logo, dosud se prezentuje názvem tvořeným secesním písmem. V lednu na jeho podobu vyhlásí soutěž.
0 komentářů
přidat komentář