Krumlov plánuje na místě bývalých kasáren 240 bytů

Vložil
ČTK
26.11.2007 10:30
Český Krumlov

Český Krumlov - Český Krumlov chce využít bývalá kasárna v  městské části Vyšný k výstavbě 240 bytů. Podle dnešního Práva to vyplývá z  diskuze zástupců města, architekta a představitelů Českokrumlovského rozvojového fondu (ČKRF). Plánovaný projekt navrhuje na pozemcích o rozloze asi 23 hektarů kromě bytů vystavět také sportoviště, lékařskou ordinaci, obchody či kanceláře, uvádí deník ve svém jihočeském vydání.
    "V jižní části lokality se uvažuje o přestavbě a rekonstrukci současných vojenských ubytoven a o výstavbě čtyř nových bytových domů. V této spodní části nově vzniklého obytného území by mělo vyrůst na 240 bytů. V severní části, která je určena pro výstavbu individuálního bydlení, je počítáno přibližně se 75 rodinnými domy," řekl po schůzce ředitel ČKRF Miroslav Reitinger.
    V nové obytné lokalitě by zřejmě měli najít zázemí i senioři. Podle Reitingera se uvažuje o klasickém domově důchodců i o luxusnějších apartmánech.
    O konkrétních přeměnách v  této lokalitě bude rozhodovat rada města. ČKRF v současné době pracuje na studii proveditelnosti celého projektu, píše Právo. Termín zahájení stavebních prací je závislý na dopracování regulačního plánu města. Stavební úpravy by nejspíš mohly začít v roce 2009.
0 komentářů
přidat komentář