KRUH - Exkurze Sever

Zdroj
KRUH
Vložil
Tisková zpráva
28.08.2007 11:00
Přednášky

Experimentální konstrukce ze dřeva Martina Rajniše v Horním Maxově a vysílač na Ještědu.

Pátek 21.9.2007
Odjezd z Prahy, zastávka metra Černý most v 9:00, příjezd do 23:00
Cena: 80 Kč

Dopoledním cílem exkurze je Scholzberg nedaleko Horního Maxova, kde přes půl století střídavě přebývá architekt Martin Rajniš. V posledních letech zde vznikla řada originálních experimentálních konstrukcí: sklad dřeva ve tvaru domu "Stodola" (2004, společně s K. Amblerovou), sklad dřeva na výšku s kontrolním schodištěm "Věž Scholzberg" (2006), sklad dřeva s místem na parkování (2007) a zkušební díl modelu klimatronu (2007). Stavby představí Martin Rajniš osobně.
Martin Rajniš (*1944) vystudoval architekturu na ČVUT, na AVU u profesora Cubra a posléze ve Školce architektury u architektů Masáka a Hubáčka v SIALU v Liberci. Se spoluautory postavil obchodní dům Máj v Praze, pavilón na Světové výstavě ve Vancouveru, řadu rodinných domů, vil, výstavních pavilónů a řadu administrativních budov. Nyní experimentuje s montovanými a skládanými konstrukcemi ze dřeva. V nedávné době byla slavnostně otevřena Poštovna na Sněžce, kterou navrhl společně s Patrikem Hoffmanem. Více o projektech Martina Rajniše na: www.e-mrak.cz

Odpoledne bude exkurze pokračovat prohlídkou nedalekého vysílače na Ještědu. Televizní vysílač a horský hotel Ještěd byl realizován v druhé polovině 60. let podle projektu architekta Karla Hubáčka, který za něj dostal prestižní Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů. Stavba vynikala nejen svým vnějším vzhledem, ale také řešením interiérů, které s exteriérem dokonale souzněly (zachována už je jen část).

Doprava autobusem
Možnost oběda v Horním Maxově (cena není zahrnuta)

V autobuse sborník Napříč švýcarskou architekturou v prodeji za zvýhodněnou cenu 250 Kč

Nutná rezervace na emailu: kruhos@seznam.cz nebo telefonicky na: 721 095 828

hlavní partner akce: Architecture Week 2007

partneři akce: Architecture Week 2007, Ministerstvo kultury ČR, Škola architektury AVU Praha
akci podpořili: Sipral, AV Media, Konsepti, MDA Praha, Metrostav a.s., Magistrát hl. m. Prahy
mediální partneři: Era 21, Radio 1, www.archiweb.cz
info: www.kruh.info, www.architectureweek.cz
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
PLNĚ OBSAZENO
KRUH
05.09.07 02:47
zobrazit všechny komentáře