Kroměříž hodlá vybudovat koupaliště u krytého bazénu

Vložil
ČTK
07.07.2009 09:55
Kroměříž

Kroměříž - Kroměříž hodlá vybudovat venkovní koupaliště vedle stávajícího krytého plaveckého bazénu. Město nyní provozuje letní plavecký areál na Bajdě. Jeho provoz je však značně ztrátový. Potřebuje zásadní rekonstrukci, minimální náklady radnice vyčíslila na 50 milionů korun. Na provoz doplácí navíc přibližně 150.000 Kč ročně. Část pozemků totiž patří státu. ČTK to řekl starosta Kroměříže Miloš Malý.

    Bajda je každým rokem v provozu tři až čtyři měsíce. Podle vedení města náklady na opravu jsou k poměru jejího využití velmi nepřiměřené. Proto město "oprášilo" starý projekt a hodlá vybudovat venkovní koupaliště u stávajícího krytého bazénu. Voda v bazénech by byla ohřívaná, využívala by se totiž i ta z krytého areálu. "V současné době připravujeme směnu pozemků, protože naši předchůdci tyto prodali," připomněl Malý.
    Kdy se venkovní bazény u krytého plaveckého areálu začnou stavět, a kdy by mohly začít sloužit veřejnosti, není zatím jasné. Záleží i na úspěšnosti projektu při získání dotace.
    Bajda tak bude sloužit lidem ještě alespoň toto a příští léto. Po vybudování a otevření nových venkovních bazénů by město přestalo Bajdu využívat. V provozu by zůstaly tenisové kurty, volejbalové a nohejbalové hřiště.
0 komentářů
přidat komentář

Související články