Královo Pole se chystá za více než 50 mil. stavět polyfunkční dům

Vložil
ČTK
09.12.2015 20:55
Brno

Brno - Brněnská městská část Královo Pole chce ve Štefánikově ulici na rohu s ulicí Rybníček postavit místo nevyužitého starého dvoupatrového domu nový polyfunkční dům s byty a komerčním prostorem v přízemí. Předpokládané náklady včetně demolice odhaduje na 53 milionů korun, řekla ČTK mluvčí radnice Olga Pelcová.

Na nároží má vzniknout pětipatrový dům, v němž bude v nadzemních podlažích 21 jedno- a dvoupokojových bytů, které chce městská část v budoucnu pronajímat. "Otázka, jaké komerční prostory v domě budou, se bude teprve řešit," uvedla Pelcová. Ve hře jsou jak kanceláře, tak služby. Součástí bude i podzemní parkoviště.

Nyní se Královo Pole chystá vypsat zakázku za 4,5 milionu korun. Vybraná firma má zajistit projektovou dokumentaci pro územní a stavební řízení, zároveň má přichystat projekt na bourání starého objektu. Veškeré projekty mají být hotové do března 2017, poté by se mohlo začít stavět.

Starý dům se nachází v sousedství dlouho nevyužitého území po bývalých Jaselských kasárnách, které šly k zemi před osmi lety. Proměnu areálu však blokuje soudní spor mezi městem a společností Kliminvest. Letos na jaře město nabídlo firmě mimosoudní dohodu, dále však spor zatím nepokročil.

V Brně se staví i několik dalších podobných polyfunkčních domů. Nedaleko plánovaného domu je téměř dokončená rezidence Lužánky v Lidické ulici, tu však staví soukromá společnost. Poptávka po bytech se v Brně podle realitních kanceláří zvyšuje, rostou i ceny bytů. Kancelářské prostory jsou ve městě naopak volné a je jich nadbytek.

0 komentářů
přidat komentář