Královéhradecký kraj řeší předražené ceny nábytku

Vložil
ČTK
07.02.2009 12:10
Hradec Králové

Hradec Králové - Královéhradecký kraj začal podle České televize (ČT) analyzovat ceny vybavení, které do jeho sídla dodávala firma Immorent. Náměstek hejtmana Vladimír Derner (KDU-ČSL) tvrdí, že vybavení je předražené - kraj má za nábytek zaplatit 36 milionů korun, informovala ČT s tím, že podle Dernera antimonopolní úřad zkoumá, jak kraj vybíral dodavatele, když zakázku svěřil jedinému uchazeči.
    ČT uvedla, že kraj zveřejnil po čtyřech letech dodatek obchodní smlouvy se společností Immorent vlastnící budovu, kterou kraj postupně splácí a do níž společnost při výstavbě dodávala vybavení kanceláří.
    Smlouva kraje s Immorentem podle ČT například uvádí cenu věšáku v  kanceláři radního 21.701 korun. Kraj však za položku během pěti let leasingu zaplatí 28.800 korun. Prodejce nábytku, jehož ČT oslovila, ale řekl, že prodejní cena věšáku je 1089 korun bez DPH. Podle Immorentu jde o omyl v ceníku a cena patří jinému kusu nábytku, a to šatní skříni.
    Podle televize vyvolávají pochybnosti i další položky - například jedna skříňová sestava má cenu 68.000 a druhá 53.000 korun, pracovní židle je za 39.000 a stoleček za 16.000 korun. "Cenu tohoto nábytku považuji za absolutně nepřiměřenou. Tento nábytek je vysloveně předražený. Podobný nábytek se dá pořídit za cenu minimálně poloviční," tvrdí Derner.
    ČT dále uvedla, že židle ředitelky úřadu stojí 55.740 Kč a dýhovaný stůl rady 665.000 korun plus daň a leasingové navýšení. "Jsem přesvědčen o tom, že tyto ceny jsou nadhodnoceny," uvedl první náměstek královéhradeckého kraje Josef Táborský (ČSSD).
    Immorent, kterému kraj nábytek splácí, podle ČT uvedl, že jako financující firma nakoupila nábytek od dodavatele stavby Skanska za ceny, které kraj schválil. Smlouvu o cenách nábytku podepsal s Immorentem bývalý hejtman Pavel Bradík (ODS). Novým radním vzkázal, že by se měli věnovat důležitější činnosti než vytahování kostlivců ze skříní, uvedla ČT.
0 komentářů
přidat komentář