Kraj dokončuje přípravu tendru na opravu kladenské nemocnice

Vložil
ČTK
02. 03. 17. 07:50


Kladno - Kraj dokončuje přípravu tendru na opravu části kladenské nemocnice, pavilonu C2. Zakázku chce hejtmanství rozdělit na stavební práce a vybavení. "Tendr by mohl být vypsaný za dva nebo tři měsíce," uvedl na dnešní tiskové konferenci v nemocnici krajský náměstek pro zdravotnictví Martin Kupka (ODS). Celkem se jedná o investici kolem 270 milionů korun.


Hejtmanství ještě prověřuje možnost využití dotací na zateplení. To by případně mohlo vypsání tendru mírně pozdržet. Oprava se má týkat gynekologického a části chirurgického oddělení. V suterénu pavilonu by mohlo být nové oddělení, což má ale řešit připravovaný projekt. Jeho konečná podoba by měla pomoci také zefektivnit provoz nemocnice.

Opravu pavilonu dlouhodobě brzdí komplikace, tendr na přípravu projektu posuzoval i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), protože se jeden z účastníků soutěže odvolal. Rekonstrukce budovy měla být podle původních plánů už hotová.

Tendr na opravu bloku C2 už byl jednou zrušen kvůli podezření, že bývalý středočeský hejtman David Rath a bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová, dříve Pancová, se údajně předem dohodli, že zakázku získá firma Konstruktiva Branko.

Rathovi uložil soud v roce 2015 8,5 roku vězení v první části kauzy za korupci při veřejných zakázkách ve Středočeském kraji. Bývalé ředitelce kladenské nemocnice Kottové a jejímu manželovi Petrovi Kottovi soud v první části kauzy vyměřil 7,5 roku za mřížemi. Kvůli nezákonně pořízeným odposlechům loni pražský vrchní soud zrušil původní rozsudek v první větvi korupční kauzy.

V rámci prošetřování druhé větve kauzy týkající se zakázek na opravu středočeských nemocnic v Kladně, Mladé Boleslavi a Kolíně a dodávky sanitek pro středočeskou záchrannou službu navrhli předloni v srpnu kriminalisté obžalovat devět lidí a osm firem. Krajský soud v Praze dnes vrátil policii k došetření druhou větev korupční kauzy kvůli nezákonně pořízeným odposlechům.
0 komentářů
přidat komentář

Související články