Kraj chce mít z kasáren v Hradci přírodovědecké muzeum

Vložil
ČTK
06.05.2014 20:05
Hradec Králové

Na nádvoří kasáren se konají farmářské trhy.
Hradec Králové - Královéhradecký kraj chce v jedné z budov v areálu Gayerových kasáren v centru Hradce Králové zřídit přírodovědeckou expozici Muzea východních Čech. Náklady na rekonstrukci budovy se odhadují na více než 150 milionů korun. Peníze kraj hodlá získat z fondů Evropské unie v novém programovacím období 2014 až 2021. K přestavbě objektu by kraj chtěl být připravený na začátku roku 2016. Novinářům to dnes řekl hejtmanův náměstek Otakar Ruml (KSČM).
    Přírodovědecká expozice v Hradci Králové podle kraje chybí. "V depozitářích máme hodně věcí, které by se vystavovat daly a stálo by to za to," řekl Ruml. V bývalém armádním objektu se nyní nacházejí depozitáře muzea a restaurátorské dílny. Budova je však podle Rumla ve velmi špatném technickém stavu a potřebuje opravu střechy, fasády a nová okna. Další finance budou třeba na vnitřní úpravy, pro účely nové expozice muzea kraj uvažuje i o rozšíření budovy o menší přístavbu.
    Záměr přestavby budovy však kraj chce nejprve projednat s hradeckou radnicí, které patří většina areálu kasáren. Město má přitom s kasárnami své plány, chce v jejich areálu například vybudovat nový parkovací dům pro 250 automobilů. "Chtěli bychom náš investiční záměr připravit s městem tak, aby vše tvořilo jeden architektonický a funkční celek," uvedl Ruml. První jednání s městem by kraj chtěl vést v červnu.
    V městských objektech kasáren sídlí například pracoviště registru vozidel, veterinární klinika a pronajaté je mají různé komerční subjekty. Na nádvoří kasáren se konají farmářské trhy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články