Kolín začal revitalizovat Kmochův ostrov

Vložil
ČTK
06.08.2013 10:30
Kolín

Kolín - Kmochův ostrov na Labi v Kolíně, který nyní slouží hlavně k procházkám a občasnému pořádání koncertů, by měl zhruba do pěti let dostát velkých změn. Město dokončilo studii, díky které by se z ostrova měl stát reprezentativní prostor, kde lidé najdou možnosti i pro sportovní a kulturní vyžití, řekl ČTK starosta Kolína Vít Rakušan (Změna pro Kolín).
    "Máme hotovou velmi podrobnou studii pro revitalizaci Kmochova ostrova. Je to studie a my jsme ji připravovali s tím vědomím, že ji samozřejmě odkazujeme jako koncový materiál i těm, co přijdou po nás," řekl ČTK Rakušan. Studie, která nabízí několik alternativ, vychází z toho, jak ostrov vypadal za první republiky, kdy na něm byla například restaurace nebo tančírna. Práce by měly probíhat postupně, tak aby byl ostrov lidem stále přístupný. Jednou z variant je také vznik malé rozhledny a změnit by se měla také parková úprava.
    Začalo už se pracovat na přístavním mole pro šlapadla, které spolufinancuje kolínská automobilka TPCA. "Základní ideou je, aby se z ostrova stalo kultivované rekreační centrum, takové, jako to třeba bylo kdysi. A aby tam našly vyžití všechny skupiny kolínských obyvatel. Od mladých, sportovně naladěných lidí, po starší občany, kteří si tam půjdou jen odpočinout nebo za kulturou," dodal Rakušan. Město bude na revitalizaci ostrova využívat dotační tituly, z větší části ale náklady pokryjí vlastní finance.
    Ostrov, který nese jméno hudebního skladatele a kapelníka Františka Kmocha, je přístupný z obou břehů Labe přes lávky pro pěší a cyklisty.
0 komentářů
přidat komentář

Související články