Kolaudace třídy Míru v Pardubicích se očekává do dvou týdnů

Zdroj
Lucie Jelínková
Vložil
ČTK
04.03.2015 12:05
Pardubice

Pardubice - Kolaudace třídy Míru v Pardubicích se očekává do dvou týdnů. Stavební firma musela odstranit stovky závad. Práce měly být původně hotové do konce února. ČTK to dnes řekl primátor Martin Charvát (ANO).

    Při prvním předání našli zástupci stavebního dozoru okolo 500 závad. Ani napodruhé nebylo vše v pořádku. Město například chtělo předláždit žulovou dlažbu, která neměla správný spád pro odtok dešťové vody.
    "V pondělí byl třetí pokus, kdy už se závady značně zredukovaly na drobné kosmetické, jako je doladění spár, které nebrání užívání," řekl primátor.
    Na začátku dubna by již třída Míru měla být kompletně hotová a jezdit po ní trolejbusy. V projektu, které zadávalo minulé vedení radnice, nebyly zadané stavební práce zakončení třídy Míru u náměstí Republiky a výškové budovy Magnum, což nyní musí dokončit Služby města Pardubic, dodal primátor.
    "Přes počáteční rozpaky hlavně vloni v září, kdy se zdálo, že budeme mít nekvalitní třídu Míru, jsem rád, že ji můžeme převzít v pořádku," řekl primátor.
    Třída Míru je největší obchodní ulicí ve městě. Nachází se na ní například obchodní centrum Grand, které projektoval architekt Josef Gočár, nebo pasáž ve stylu art deco navržená Ladislavem Machoněm. Oprava ulice byla dlouhodobým tématem politiků. Původně měla být třída pouze pro pěší, poté zastupitelé svůj názor změnili a částečně povolili provoz MHD.
    "Uvidíme, jestli tu pěti letech necháme trolejbusy jezdit, nebo ne," řekl primátor.
    Vzhledem k tomu, že magistrát hradí investici za 120 milionů korun také z evropských dotací, nesmí pět let změnit projekt, který zahrnuje i provoz městské hromadné dopravy. Stavební práce začaly loni v březnu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články